NEVÜ Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivalinde

04 Temmuz 2019 1627
NEVÜ Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivalinde

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da ilk kez gerçekleştirilen "Uluslararası Kapadokya Balon Festivali" çeşitli ülkelerden sıcak hava balon pilotlarının katılımıyla başladı.

Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde, Pasha Balloons sponsorluğunda organize edilen festivalde, Ürgüp Cumhuriyet Meydanı'ndan festival alanına kadar kortej düzenlendi.

Festivalin ilk gün etkinliğine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, yerli ve yabancı ziyaretçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kapadokya'yı ziyaret eden turistlere yönelik turlarda kullanılan sıcak hava balonları ve festival için yurt dışından getirilen figürlü balonlar müzik eşliğinde ışık gösterisi yaptı.

NEVÜ Festivalde Yerini Aldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi de düzenlenen festivalde stant açarak gelen ziyaretçilere kurumsal tanıtım yaptı. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevlileri tarafından NEVÜ hakkında festival alanına gelen ziyaretçilere bilgiler verilirken ikramlarda bulunuldu.

NEVÜ standını Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ve misafirler de ziyaret etti.

Nevşehir Valiliği, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Ahiler Kalkınma Ajansı, İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün kurumsal destek sağladığı festival kapsamında 8 Temmuz’a kadar gün doğumunda çeşitli ülkelerden getirilen figürlü balonlar uçuş yapacak.