NEVÜ Sivas Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nda

23 May 2023 914
NEVÜ Sivas Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nda

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), dokuzuncu Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) tarafından koordine edilen ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’na katıldı.

Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından, üniversite adayı gençlerin hem üniversiteleri daha yakından tanıyabilmeleri hem de doğru tercih yapabilmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları’ Sivas ile devam etti. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi Bahçesinde düzenlenen Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın açılışı, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Dursun Yıldırım, ORAN Kalkınma Ajansı Sivas Koordinatörü Yunus Emre Şeker, Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) temsilcileri akademisyenler ve çok sayıda öğrenci eşliğinde gerçekleştirildi.

Açılış ardından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin stantlarını ziyaret eden protokol üyeleri, stant görevlilerinden bilgi aldı.

Tanıtım ve Tercih Fuarında Öğrencilere TOGG Sürprizi

Tanıtım ve tercih fuarında bulunan üniversite stantlarını ziyaret ederek bilgi alan öğrenciler ve katılımcılar ayrıca fuar alanına getirilen Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’a yoğun ilgi gösterdi. 

NEVÜ Tanıtım ve Tercih Standına Yoğun İlgi

Alanında uzman personel ile fuarda yerini alan NEVÜ tanıtım standına da üniversite adayı gençler ve alileri yoğun ilgi gösterdi. Standı ziyaret eden üniversite adayı gençler ve ailelerine Nevşehir merkez yerleşke ile birlikte ilçelerdeki toplam 8 kampüste; 10 Fakülte, 9 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokul, 4 Enstitü, 19 Araştırma Merkezi, 57 Öğrenci Kulübü ve 12 Öğrenci Topluluğu bulunan, gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu, geniş ölçekli bölüm ve programları, kendi alanında Türkiye’nin önde gelen Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları, sosyal tesisleri ve barınma olanakları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, 26 Mayıs 2023 tarihine kadar sürecek olan Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarında, üniversite adayı gençler ve aileleriyle buluşmaya devam edecek:

25 Mayıs 2023 Perşembe

Tokat Taşlıçiftlik Kampüsü 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi

26 Mayıs 2023 Cuma

Amasya Üniversitesi Hüseyin Hüsameddin Yaşar Kütüphanesi Önündeki Açık Alan