Rektör Aktekin, Nevşehir Turizm Tanıtım ve Geliştirme Yol Haritası’na Katkı Sunan NEVÜ Personeliyle Bir Araya Geldi

09 Haziran 2023 895
Rektör Aktekin, Nevşehir Turizm Tanıtım ve Geliştirme Yol Haritası’na Katkı Sunan NEVÜ Personeliyle Bir Araya Geldi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, İhtisaslaşma Koordinatörlüğü iş birliğiyle hazırlanan Nevşehir Turizm Tanıtım ve Geliştirme Yol Haritası’na katkı sunan akademik ve idari personelle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Tesisleri’nde düzenlenen öğle yemeğine NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şahlan Öztürk ve Prof. Dr. Özlem Fındık, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu, İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Cansız ve İhtisaslaşma Koordinatörlüğü personeli ve NEVÜ öğretim elemanları katıldı

Rektör Semih Aktekin, “Üniversitemiz 12 Kasım 2021 tarihinde ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşma üniversitesi olarak ilan edildi. Bunun üzerine üniversitemiz turizm alanında Nevşehir iline ve Kapadokya Bölgesi’ne fayda sağlayan çalışmalara daha fazla ağırlık vermeye başladı. Bu çalışmalardan biri olan Nevşehir Turizm Tanıtım ve Geliştirme Yol Haritası, 25 Kasım 2022 tarihinde Kapadokya Üniversitesi Sosyal ve Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi ve NEVÜ İhtisaslaşma Koordinatörlüğü iş birliğinde Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) adına hazırlanmaya başladı. Yol Haritası 31 Ocak 2023 tarihinde TGA tarafından kabul edilerek yayımlandı.

Yol haritasında tematik ve sektörel olmak üzere iki yaklaşım temelinde Nevşehir’deki turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir bir anlayışla yürütülmesi, rekabet gücünün artırılması için mezo ve mikro düzeyde izlenmesi gereken stratejilere yer verildi. Yol haritasının hazırlanmasında emeği geçen üniversitemiz İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Turizm Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarına ve idari personeline teşekkürlerimi sunuyorum. Nevşehir Turizm Tanıtım ve Geliştirme Yol Haritası’nın şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyor ve üniversitemizin Nevşehir turizmine yön veren çalışmalara devam edeceğini bildirmek istiyorum” dedi.