“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelendi

31 Ocak 2024 496
“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelendi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Adana Devlet Tiyatrosu tarafından “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” adlı tiyatro oyunu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de sahnelendi. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 2023-2024 eğitim- öğretim yılının beşinci tiyatro gösterimi olan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” adlı tiyatro oyunu, tiyatro severlerle buluşturuldu. NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazdığı ve Murat Aslan’ın yönettiği tiyatro oyununa; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, protokol üyeleri, NEVÜ akademik ve idari personeli, öğrenciler ile tiyatro severler izleyici olarak katıldı.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, tiyatro sever katılımcılar tarafından beğeniyle izlenen tiyatro sonunda tiyatro ekibini tebrik etti.