"Tarla Kuşuydu Juliet" Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek

13 Şubat 2024 1280
"Tarla Kuşuydu Juliet" Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Bursa Devlet Tiyatrosu bünyesinde Ephraim Kishon’un kaleme aldığı, Hale Kuntay’ın çevirdiği ve Ali Volkan Çetinkaya’nın yönettiği “Tarla Kuşuydu Juliet” adlı tiyatro oyunu, iki gün boyunca Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de tiyatro severlerle buluşacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne bağlı tüm Bölge Müdürlüklerince NEVÜ’de her ay düzenli olarak temsil verilmesinin karara bağlanmasının ardından 2023-2024 eğitim- öğretim yılının altıncı tiyatro gösterimi 13 Şubat -14 Şubat 2024 tarihlerinde saat: 20:00’de " Tarla Kuşuydu Juliet " adlı tiyatro oyunu ile devam edecek.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenli olarak sahnelenecek tiyatro etkinliği biletleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al: https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/tarla-kusuydu-juliet-dt adresinden temin edilecek.

Tiyatronun Konusu:

Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet… Onların hafızalara kazınan efsane aşkı…. Ah keşke kavuşsaydılar, ah zalim ölüm ikisine de kıymasaydı keşke… Ne mutlu bir hayatları olurdu, aşklarının meyvesi çocukları… Peki gerçekten öyle mi? Efsane aşklar sonsuza dek sürer mi?

Ephraim Kishon’un mizah dolu kurgusuyla Romeo ve Juliet, evliliklerinde 30 yılı geride bırakmış; kızları, büyük aşklarına tanıklık eden insanlar ve mezarından çıkagelen Shakespeare’le kimsenin hayal bile edemeyeceği bir hayat sürmektedirler.

Yer: NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu

Tarih: 13 Şubat 2024 Salı – 14 Şubat 2024 Çarşamba

Saat: 20:00

Bilet Temini

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al:  https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/tarla-kusuydu-juliet-dt

 

"Tarla Kuşuydu Juliet" Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek