Rektör Aktekin 2024-ALES/1’e Girecek Adaylara Başarılar Diledi

20 Nisan 2024 369
Rektör Aktekin 2024-ALES/1’e Girecek Adaylara Başarılar Diledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 21 Nisan Pazar günü yapılacak olan ‘Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2024-ALES/1)’e girecek adaylara başarılar diledi.

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 21 Nisan Pazar günü tek oturumda gerçekleştirilecek olan ‘Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2024-ALES/1)’, saat 10:15’de başlayacak ve 150 dakika sürecek. Nevşehir İl merkezinde 495’i kadın aday ve 298’i de erkek aday olmak üzere toplam 793 aday girecek. 3 binada ve 34 salonda gerçekleştireceğimiz sınavda ayrıca 110 personel de görev yapacak” dedi.

Sınava girecek adaylara uyarılarda da bulunan Aktekin, “Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekmekte.  Adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra (saat 10.15) sınav salonlarına alınmayacaklar.

21 Nisan Pazar günü uygulanacak 2024 ALES/1 sınavına girecek adaylardan T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için İl Nüfus Müdürlükleri 21 Nisan Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ‘Geçici Kimlik Belgesi’ düzenlenecek. ‘Geçici Kimlik Belgesi’ dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın ‘Sınava Giriş Belgesi’ ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmekte.

Ben bu vesileyle yapılacak olan sınavın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ederken, sınavda görev alacak olan tüm akademik ve idari personelimize, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.