Rektör Aktekin ‘NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’nde Açılan Stantları Ziyaret Etti

24 May 2024 441
Rektör Aktekin ‘NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’nde Açılan Stantları Ziyaret Etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’ kapsamında festival alanında açılan tanıtım ve satış stantlarını ziyaret etti.

NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi’nde açılan tanıtım ve satış stantlarını ziyaret eden Rektör Aktekin, düzenlenen şenliklerin öğrencilere moral ve motivasyon olmasının yanı sıra bilim, kültür, sanat ve spor bilincinin gelişimi, üniversite-şehir buluşması ve kaynaşması adına önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.  

Aktekin ayrıca öğrencilere ve halka açık olarak düzenlenen içerisinde konser, sergi, spor müsabakaları, kitap fuarı, dj performansları, yarışmalar, gösteriler, geleneksel oyunları ve patates festivali gibi etkinlerin şehrin ve bölgenin kültürel değerlerinin tanıtılması,  yaşatılması ve ekonomik değere dönüştürülmesine de büyük katkılar sağladığını sözlerine ekledi. 

Daha sonra 21-24 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenen ‘NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’ne kapsamında tanıtım ve satış stantları bulunan NEVÜ Öğrenci Kulüp ve Topluluklarına, NEVÜ bölümlerine, kadın kooperatifleri ile özel sektör temsilcilerine destek ve katkılarından dolayı teşekkür eden Rektör Aktekin, kendilerine teşekkür belgesi verdi.