‘NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’ 3’üncü Gününde Renkli Görüntülere Sahne Oldu

24 May 2024 471
‘NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’ 3’üncü Gününde Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından öğrencilere ve halka açık olarak 21-24 Mayıs 2024 tarihlerinde konserler, sergiler, spor müsabakaları, kitap fuarı, dj performansları, yarışmalar, gösteriler, geleneksel oyunlar, patates festivali gibi birçok sosyal ve kültürel etkinliğin yer aldığı ‘NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’nin üçüncü günü renkli görüntülere sahne oldu.

Katılımcılara Közde Patates İkramı

NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Açık Otopark Alanı’nda NEVÜ öğrenci kulüp ve toplulukları, kadın kooperatifleri ile bazı özel sektörün tanıtım ve satış stantlarının yer aldığı şenlik alanında ‘Patates Festivali’ düzenlendi.  

Nevşehir’de faaliyet gösteren Öz Güngör Tarım firmasının destekleriyle düzenlenen ‘Patates Festivali’nde közde pişirilen patatesler katılımcılara ikram edildi.

‘Ateş’in Gösterisi İlgiyle İzlendi

Şenliklerde Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde yasaklı madde arama görevini yürüten ‘Ateş’ isimli köpek büyük ilgi gördü.

Sorumlu emniyet personeli eşliğinde saklanan yasaklı maddelerin bulunmasına yönelik gösteride bulunan Ateş, katılımcıların alkışını topladı.

NEVÜ Öğrenci Kulüp ve Topluluklarından Gösteriler

NEVÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ve festival alanında tanıtım ve satış stantları bulunan öğrenci kulüp ve toplulukları şenlikler boyunca bir birinden güzel gösterilerde bulundu.

NEVÜ Okçuluk Kulübü öğrencilerinden kıdemli okçuların hazırlamış olduğu ‘Türk Okçuluğu Gösterisi’ katılımcıların beğenisini topladı. Türk yaylarının kurulumu ve yapısı hakkında katılımcılara bilgi veren kıdemli okçu öğrenciler, Türk yaylarının gücünü ve Türk okçularının zorlu açılarda bile atış yapılmasına imkan sağlayan teknikleri uygulamalı olarak gösterdiler.

Etkinliklerde ayrıca NEVÜ Türk Halk Bilimi öğrencileri  ‘Aşuk ve Maşuk’ gösterisinde bulundu. 

Motorseverler Şenlikte Buluştu

Şenliklere motorlarıyla katılan ‘Cappadocia Turk Riders Chopper Club’ ekibinin gösterileri büyük ilgi gördü.  Motorseverleri bir araya getiren ekip gösterileriyle de şenliklere renk kattı.