NEVÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğrencilerinden Muhteşem Mezuniyet Konseri

25 May 2024 451
NEVÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğrencilerinden Muhteşem Mezuniyet Konseri

‘Mezuniyet Konseri’nde sahne alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı lisans ve yüksek lisans öğrencileri, müzikseverlere muhteşem bir akşam yaşattı.

NEVÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından “NEVÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’ ve ‘2023-2024 Akademik Yılı’ genel mezuniyet etkinlikleri kapsamında ‘Mezuniyet Konseri’ düzenlendi.  Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Emin Erdem Kaya’nın hazırladığı,   İsmail Süzer, Necati Erdem Vaz, Asım Erbaş, Serkan Saban, Rızacan Kayabaşı ve Adil Mert Yumuş’ tan oluşan orkestra eşliğinde Müzik Eğitimi Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencileri Tutku Aygün, Melih Akbal ve Yasin Deniz solist olarak sahne aldı.

Mezun olan öğrenciler ve ailelerine, eğitimlerine devam eden diğer öğrencilere moral ve motivasyon olması amacıyla düzenlenen konserde sahne alan öğrenciler, Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve pop müziğinin birbirinden değerli parçalarını orkestra ekibi eşliğinde seslendirdi.

Öğrenciler seslendirmiş oldukları hareketli parçaların yanı sıra sergilemiş oldukları başarılı performanslarıyla da katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.