NEVÜ'de ‘44. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu’ Tanıtım ve Satış Standı

27 May 2024 467
NEVÜ'de ‘44. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu’ Tanıtım ve Satış Standı

44’üncüsü T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü,  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Nevşehir Valiliği ve Kapadokya Alan Başkanlığı iş birliğinde düzenlenen ‘Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu’ kapsamında tanıtım ve satış stantları açıldı.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen sempozyum kapsamında Kongre Merkezi’nin Fuaye Alanı’nda kurum ve kuruluşlar ile özel firmalar, arkeolojik kazı ve ekipmanların yer aldığı tanıtım stantları açtı.  

Kitapseverlere %30-%50 İndirimli Kitap Satışı

Ayrıca Bilgin Kültür Sanat Yayınları, Ege Yayınları Zero Kitap, Arkeoloji ve Sanat Yayınları ve Homer Kitabevi öğrencilere ve katılımcılara %30-%50 arasında indirimin uygulandığı sanat tarihi, arkeoloji, kültür tarihi, antropoloji ve restorasyon gibi çeşitli yayınların yer aldığı  kitap tanıtım ve satış standı açtı.

Sempozyumun açılışına katılan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Birol İnceciköz ve Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu ile NEVÜ Kültürel Miras Dijital Belgeleme Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜMİB) ile NEVÜ İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün de fuaye alanında yer aldığı tanıtım stantlarını ziyaret ederek, görevlilerden bilgi aldı.

Tanıtım ve satış stantları 31 Mayıs 2024 Cuma gününe kadar NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye Alanı'nda açık olacak.