Akademik TV Veritabanına Yeni Eğitimler Eklenmiştir.

11 Haziran 2024 372
Akademik TV Veritabanına Yeni Eğitimler Eklenmiştir.

Akademik TV, video tabanlı yenilikçi bir eğitim platformudur. Akademisyenler ve araștırmacılar akademik düzeyde videoları izleyebilirler. Öğrenciler ise hem akademik eğitimleri içerisinde lisans düzeyi dersleri ile ilgili videolara, hem de onları iș hayatına hazırlayacak teknoloji temelli ürünlerin eğitim videolarına kolayca ulașabilirler. Akademik TV, video tavsiyesi, kișiye özel video tavsiye sistemi bașta olmak üzere ders serisini bitiren kullanıcıya online sınav ile dijital sertifika düzenleme gibi ek özellikler ile öğrencilerin bilgi birikimini arttırmayı amaçlar.

Akademik TV, eğitim vermek isteyen araștırmacılar ve akademisyenler için de platform olarak altyapı sunmakta ve kullanıcıların yükledikleri video eğitimlerini, eğitime ihtiyaç duyan kursiyerlerle bulușturmaktadır.

İçerisinde Eğitim ve Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik, Hukuk, Filoloji ve Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Tasarım, İstatistik, Sosyal ve Spor Bilimler, Akademik Yayıncılık ve Akademik Yazılımlar alanları mevcuttur.

Erişim adresi: https://akademiktv.com/index.jsp

*

Akademik TV Veritabanına eklenen yeni eğitimler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

*

Saygılarımızla.

Kütüphane ve Dokümantasyon 

Daire Başkanlığı

kutuphane@nevsehir.edu.tr

*

*Açımlayıcı Faktör Analizi (AFA), istatistiksel analizde veri setindeki gizli yapıları ortaya çıkarmak ve bu yapıları anlamak için kullanılan önemli bir yöntemdir. Bu eğitim seti, AFA'nın temel prensiplerinden başlayarak, adım adım bu yöntemin nasıl uygulanacağını öğretmeyi amaçlamaktadır. Eğitim boyunca, veri analizinde karşılaşılan olumsuz ve anlaşılmayan ifadelerin belirlenmesi, bu ifadelerin veriden çıkarılması gibi temel konular üzerinde durulmuştur.

 

*Doğrulayıcı Faktör Analizi (DFA) eğitim seti ise DFA'nın teorik temellerinden başlayarak, çeşitli uyum indekslerinin hesaplanması ve yorumlanmasına kadar geniş bir yelpazede bilgi sunmaktadır. Bu eğitim seti, katılımcılara teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulama fırsatları da sunarak, DFA'nın farklı veri setleri üzerinde nasıl uygulanacağını öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

 

Açımlayıcı Faktör Analizi Eğitimine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Doğrulayıcı Faktör Analizi Eğitimine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Akademik TV Veritabanına Yeni Eğitimler Eklenmiştir. Akademik TV Veritabanına Yeni Eğitimler Eklenmiştir.