Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Hibeleri Hakkında Önemli Duyuru!

01 Temmuz 2020 1357
Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Hibeleri Hakkında Önemli Duyuru!

Değerli Öğrencilerimiz,

COVID-19 tedbirleri kapsamında, YÖK Başkanlığının 13.03.2020 tarihli kararı ile üniversiteler tarafından yürütülen tüm akademik değişim programlarına ilişkin faaliyetler durdurulmuştur.

Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından 2020-2021 Akademik Yılına ilişkin yayınlanan Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği ilanları, akademik değişim programlarının yeniden başlatılması ihtimaline hazırlıklı olmak üzere açılmıştır. İlana başvuru yapmış olmanız, akademik yıl içerisinde programdan faydalanabileceğiniz anlamına gelmemektedir.

Akademik değişim programlarının çevrimiçi olarak yapılması ve fiziksel anlamda hareketlilik faaliyetlerinin gerçekleştirilememesi muhtemeldir.

Erasmus+ faaliyetlerinin güz döneminde online olarak başlamasının muhtemel olduğu ilan metnimizde duyurulmuştu. Ancak, Ulusal Ajans'tan alınan son bilgilere göre güz döneminde online olarak gerçekleştirilecek olan faaliyetlere hibe verilmeyecektir. Başvuru yapmış olan öğrencilerimizin bu hususu dikkate alarak başvurularını gözden geçirmeleri; başvuru yapacak olan öğrencilerimizin de bu hususu dikkate alarak başvuru yapmaları önemle duyrulur.