“Tarla Kuşuydu Juliet” Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelendi

14 Şubat 2024 483
“Tarla Kuşuydu Juliet” Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelendi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de sahnelenen “Tarla Kuşuydu Juliet” adlı tiyatro oyunu, büyük ilgi gördü. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 2023-2024 eğitim- öğretim yılının altıncı tiyatro gösterimi olan “Tarla Kuşuydu Juliet”  adlı tiyatro oyunu, NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda tiyatroseverlerle buluştu.

Ephraim Kishon’un kaleme aldığı, Hale Kuntay’ın çevirdiği ve Ali Volkan Çetinkaya’nın yönettiği tiyatro oyununa; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanı Jandarma Albay İlyas Uysal, protokol üyeleri, NEVÜ akademik ve idari personeli, öğrenciler ile tiyatroseverler izleyici olarak katıldı.

Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği ve beğeniyle izlediği tiyatronun sonunda, tiyatro ekibini başarılı performanslarından dolayı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, tiyatronun insanların ruhunu besleyen, sanatsal yaratıcılığı destekleyen ve toplumda kültürel bilinci artıran bir etkinlik olduğunu vurguladı. Rektör Aktekin, tiyatro gösterimlerinin halka açık olarak devam edeceğini ve tüm tiyatroseverleri tiyatro günlerine beklediklerini söyledi.

“Tarla Kuşuydu Juliet” adlı tiyatro oyunu bugün saat 20.00’de ikinci kez NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.