Üniversitemiz Öğrenci Yaşam Merkezi Hızla Yükseliyor

29 Kasım 2017 438
Üniversitemiz Öğrenci Yaşam Merkezi Hızla Yükseliyor

Öğrenci,  öğretim üyesi ve personel sayısı her geçen yıl artan Üniversitemiz,  fiziki yapılaşmayla da geleceğini şekillendiriyor.

Üniversitemiz Merkez Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz başta olmak üzere  personelimizin ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla yapımına başlanan ‘Öğrenci Yaşam Merkezi’ inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor.

Öğrencilerin, akademisyenlerin ve tüm çalışanların kampüs içerisinde en iyi şekilde vakit geçirebilmeleri için projelendirilen ve 8530 m2 alan üzerinde yapımı devam eden Üniversitemiz Öğrenci Yaşam Merkezinde; fitness salonu, 3 adet kafeterya, internet kafe, bilardo salonu, birer adet kargo, otobüs firmalarının ofisleri, GSM bürosu, birer adet kuaför, eczane, fotoğrafçı, terzi, 4 adet butik, birer adet AÖF ve ÖSYM merkezi, 2 adet banka, 1 adet kırtasiye ve öğrenci kulüpleri için bürolar yer alacak.

Yerleşkemizdeki tüm projelerde olduğu gibi ‘Öğrenci Yaşam Merkezi’ çevresinde de ağaçlandırma ve yeşil alanların genişletilmesine büyük önem veriliyor. İnşaatın tamamlanması ve yaşam alanının faaliyete geçmesinin ardından öğrencilerimiz kampüs içinde çoğu ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.