NEVÜ Rektörü Bağlı Kıbrıs’ta ICQH, 2019’da Katıldı

30 Aralık 2019 1309
NEVÜ Rektörü Bağlı Kıbrıs’ta ICQH, 2019’da Katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 7’incisi düzenlenen “Uluslararası Yükseköğretimde Kalite Konferansı (ICQH, 2019)”a katıldı.

“Uluslararası Yükseköğretimde Kalite Konferansı (ICQH, 2019”un 7’incisi bu sene Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ev sahipliğinde, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), Kıbrıs Uluslararası Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi işbirliğinde 26-27 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ın beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek ile birlikte katıldığı 7. Uluslararası Yükseköğretimde Kalite Konferansı’na, farklı ülkelerden birçok akademisyen ve davetliler yer aldı. 

Yükseköğretimde kalite konusunda uzmanlar kalite süreçleri, akreditasyon, yükseköğretimde ulusal ve uluslararası yeterlilikler konularında sunumların yanı sıra bilgi ve deneyimler paylaşıldığı konferansta,  NEVÜ Kalite ve Akreditasyon Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Seçme, Kalite ve Akreditasyon üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Gökçe Becit İşçitürk ve Dr. Öğr. Üyesi Sevil Sungur birer bildiri sunumunda bulundular.