Rektör Aktekin “Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı”na Katıldı

07 Eylül 2020 1679
Rektör Aktekin “Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı”na Katıldı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel başkanlığında 2020-2021 eğitim-öğretim yılına yönelik düzenlenen “Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı”na, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin katıldı.   

Nevşehir Valiliğinde düzenlenen toplantıya Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in yanı sıra, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve İlçe Kaymakamları katıldı.

Toplantıda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Kapadokya Üniversitesinde yeni eğitim – öğretim yılıyla birlikte akademik çalışmaların huzur ve güven içinde yapılmasının sağlanması, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlar başta olmak üzere diğer özel öğrenci yurt, pansiyon ve benzeri yerlerde ilgili tüm kurumların koordinasyon içerisinde çalışarak gerekli tedbirlerin uygulanması yönünde kararlar alındı.

Toplantıda ayrıca pandemi süreciyle birlikte üniversitelerde ve şehirde sorunsuz bir eğitim-öğretim yılının gerçekleştirilmesi için, alınan ve alınabilecek ek tedbirler belirlendi.