NEVSEM ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında “Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri İşbirliği Protokolü” İmzalandı

26 Ocak 2021 505
NEVSEM ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında “Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVSEM) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri İşbirliği Protokolü”  imzalandı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleştirilen imza törenine; Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir,  NEVÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Kamuran Özdil, NEVÜ Sürekli Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi (NEVSEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Durmaz, NEVSEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emin Tamer Yenen ve Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürü Bilal Altan katıldı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve NEVÜ Sürekli Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi (NEVSEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Durmaz’ın birlikte imza attığı protokol; İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki “Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Faaliyetleri”nin artırılması için her iki kurum arasında iş birliğinin artırılması, olanakların geliştirilmesi ve ortak faaliyetlerin düzenlenmesini kapsamakta. İmzalan protokol çerçevesinde ayrıca tarafların akademik ve mesleki alanlarda sahip olduğu uzmanlıkları ile bölgenin gelişimine ve kalkınmasına katkı sağlayacak eğitim çalışmaları ve araştırmaların yapılması planlanmakta.  

NEVÜ’de iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında düzenlenecek olan ilk yardımcı personel eğitimi ve hijyen eğitimi, planlanan ilk çalışmalar arasında yer almakta.