III. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı

22 Şubat 2021 498
III. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı

Değerli Araştırmacılar;

15 Bölge üniversitelerinin katılımıyla, 23-25 Şubat 2021 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “III. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız. Çalıştay 23 Şubat saat 09:00’da TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın konuşmalarıyla başlayacaktır. Program akışı http://arastirmainovasyon.erciyes.edu.tr adresinde sizlerle paylaşılmıştır.

Üçüncü kez düzenlenecek olan Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’nın bu yılki amacı; bölge üniversiteleri arasında iş birliğinin artırılması yoluyla; nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi, ortak altyapıların kullanılması, katma değeri yüksek akademik çıktı elde edilmesi ve çalıştaya katılacak üniversitelerin birbirini ve araştırma potansiyelini tanımasıdır.

Çalıştay çevrimiçi platformalar aracılığı düzenlenecek olup http://arastirmainovasyon.erciyes.edu.tr adresinden veya Erumedya ve Erumedya2 adreslerinden canlı olarak izlenebilecektir.

Çalıştayın konu başlıkları aşağıdaki şekilde olup toplam 123 araştırmacı 15 üniversiteden katılım gösterecek ve sizlerle öncül araştırma konularını, araştırma altyapılarını, ihtiyaç duydukları veya destek verebilecekleri iş birliği modellerini paylaşacaktır. Çalıştayda sizlerden gelen sorular arastirmainovasyon@erciyes.edu.tr adresinde toplanacak ve ilgili modaratöre ulaştırılarak cevaplanması sağlanacaktır.

III. Araştırma İnovasyon Çalıştayına Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi akademisyenlerinden;

1. Prof. Dr. Ersan KABALCI (Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Rüzgar ve Güneş Enerjisi konusunda

2. Prof. Dr. Bülent KURT (Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Malzeme Teknolojileri konusunda

3. Prof. Dr. Bayram DEVİREN (Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi), Mikro ve Nano Malzemeler konusunda

4. Prof. Dr. Yener BEKTAŞ (Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi), Kapadokya Doğa Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KADAM) Tanıtımı konusunda,

5. Dr. Öğr. Üyesi Bülent ZORLUGENÇ (Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BTUAM) Tanıtımı konusunda,

6. Dr. Öğr. Üyesi Ebubekir KAYA (Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Yapay Zeka Teknolojileri konusunda,

7. Öğr. Grv. Dr. Cihan ÖNER (Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Mikro/Nano/Opto Elektronik ve Yarı İletken Teknolojileri konusunda,

8. Arş.Grv.Dr. Pınar ÖZEL (Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Nöroteknoloji ve İnsan Beyni konusunda, sunumlar yapacaklardır.