NEVÜ Ev Sahipliğinde “TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Destekli Eğitim Etkinliği”

07 Mart 2021 412
NEVÜ Ev Sahipliğinde “TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Destekli Eğitim Etkinliği”

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde, ülkemizin farklı üniversitelerinden fen bilimleri öğretmen adaylarına yönelik "Fen Öğretiminde Alana Özgü Yöntem-Materyal Uyumu ve Entegrasyonu-II" konulu eğitim verilecek.  

TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında ilki 04-08 Şubat 2019 tarihlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde yüz yüze gerçekleştirilmiş olan etkinliğin ikincisi, bu yıl doğrudan destek ile 08-12 Mart 2021 tarihlerinde çevrim içi eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Davut Sarıtaş’ın yapacağı etkinlikte, ülkemizin farklı üniversitelerinden başvuruda bulunan iki yüzün üzerinde aday arasından seçilecek 40 adaya eğitim verilecek. Etkinlik kapsamı, 3. ve 4. sınıf fen bilimleri öğretmen adaylarına güncel fen öğretim yöntemlerinde materyal kullanımına ve yönteme uygun materyal belirlemeye yönelik teorik ve uygulamaları derslerden oluşmakta. Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi başta olmak üzere 11 farklı üniversiteden uzmanların eğitimci olarak katılacakları etkinliğe 03 Mart Çarşamba gününe kadar başvuru yapılabilmektedir.

Etkinlik başvuru formu için tıklayınız;

 https://bit.ly/yöntem-materyal