NEVÜ’den Kütüphane Haftasında Özyayla İlk ve Ortaokulu’na Kitap Bağışı

02 Nisan 2021 245
NEVÜ’den Kütüphane Haftasında Özyayla İlk ve Ortaokulu’na Kitap Bağışı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından “57. Kütüphane Haftası” etkinlikleri kapsamında, Nevşehir Merkez’e bağlı Özyayla İlk ve Ortaokul kütüphanesine kitap bağışı yapıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu beraberinde NEVÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Cem Öztürk ve Okuyucu Hizmetleri Şube Müdürü Gökhan Onmuş ile birlikte Nevşehir’e bağlı Özyayla İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Ziyaretlerinde kendilerini Okul Müdürü Ali Çelik, okul yöneticileri ve öğretmenler karşıladı.

Okul Müdürü Ali Çelik’ten okul ve okulda eğitim – öğretim gören çocuklar hakkında bilgi alan NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, “57. Kütüphane Haftası” dolayısıyla yanlarında getirdikleri ilk ve ortaokul seviyesi çocukların eğitimlerine kaynak oluşturacak çeşitli yayınlardan oluşan kitapları da okul kütüphanesinde kullanılması amacıyla kendilerine teslim etti.

Okulda yüz yüze eğitim gören öğrencileri de sınıf ortamlarında ziyaret ederek kendileriyle yakından ilgilenen Rektör Yardımcısı Çolakoğlu, daha sonra okul idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Başta öğretmenlerin mesleki gelişimine yönelik üniversitede bulunan programlara değinen Çolakoğlu, ayrıca yürütülebilecek ortak çalışma ve projeler üzerine kendileriyle istişarelerde bulundu.