Rektör Aktekin’in ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı

14 Temmuz 2021 835
Rektör Aktekin’in ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Büyük Türk Milletinin; yetiştirdiği vatansever evlatları ile kendi bekasına ve değerlerine nasıl yüksek bir bilinç ile sahip çıktığının tarihsel ve destansı bir sembolüdür.

15 Temmuz’daki darbe ve işgal girişimi ise; millet ve devlet kültüründen kopuk, gizli hareket eden yapılanmaların içine yabancı gizli servislerin sızarak onları nasıl kullanışlı bir “alet” haline getirebildiklerinin güçlü belirtilerini gösteren ve üzerinde yoğun bilimsel araştırma yapılması gereken ibretlik ve kriminolojik bir ‘vaka’dır.  

15 Temmuz 2016 gecesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin vatansever evlatları;  eşsiz bir kahramanlık örneği ile Milletimizin yüksek değerlerine sahip çıkarak;  millet ve devlet kültüründen kopuk,  insani ve ahlaki düşüklük içindeki FETÖ’nün kukla ve taşeron olarak yer aldığı bir cuntanın ülkemize yönelik kanlı darbe ve işgal girişimini çökerterek 15 Temmuz’da Demokrasi ve Milli Birlik destanı yazmışlardır.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü gelecek nesillere tüm boyutlarıyla aktarma yükümlüğü ile vatan ve millet değerlerimize, şehit ve gazilerimizin şerefli hatıralarına sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. Yıl dönümünde; vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahramanlıklarını ömür boyu şerefle taşıyacak olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.