Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO’dan Teknik Gezi

11 Ekim 2021 202
Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO’dan Teknik Gezi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından, öğrencilere yönelik uyum programı kapsamında teknik gezi düzenlendi.

2021-2022 eğitim – öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim hayatına başlayan NEVÜ Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu (MYO) Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Öğretim Görevlileri Murat Şen, Arif Kızılırmak ve Coşkun Aslan eşliğinde öğrenciler, NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesini ve yerleşke içerisinde bulunan Atçılık Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATBİN), Hoca Âhmed Yesevi Kütüphanesi, Bilim Teknoloji ve Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (BTUAM) gezerek, birimler hakkında bilgilendirildi.

Öncelikle Atçılık Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATBİN)’i ziyaret eden Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencilerine ATBİN Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kürşat Özcan merkezi tanıtarak, merkezi yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi verdi. Daha sonra Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’ni gezerek incelemelerde bulunan öğrencilere Okuyucu Hizmetleri Şube Müdürü Gökhan Onmuş, kütüphanenin sunduğu hizmetler ve imkanlar, kütüphane kayıt sistemi, kütüphanede bulunan basılı ve dijital kaynaklar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Son olarak Bilim Teknoloji ve Uygulama ve Araştırma Merkezini (BTUAM)’u ziyaret eden öğrencilere BTUAM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yasin Polat, merkezin alt yapısı ve gerçekleştirilen analizler hakkında bilgi vererek, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.