TEKNOFEST 2022 Başvuruları Başladı: Kapadokya Teknopark’tan Öğrencilere Destek

17 Ocak 2022 3131
TEKNOFEST 2022 Başvuruları Başladı: Kapadokya Teknopark’tan Öğrencilere Destek

30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları için başvurular başladı.  TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmalarına başvuracak öğrencilere Kapadokya Teknopark da çeşitli alanlarda destek verecek.  

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket'ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka'dan Sualtı Sistemleri'ne kadar 39 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları bulunuyor.

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları kapsamında Üniversite öğrencilerine yönelik çok sayıda kategorinin bulunduğu, 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Karadeniz'de gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin bir parçası olmak istiyorsanız başvurunuzu aşağıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.

Son başvuru tarihinin 28 Şubat 2022 olarak belirtildiği TEKNOFEST 2022 hakkında detaylı bilgi ve başvuru yapmak için: https://www.teknofest.org/tr

Kapadokya Teknopark’tan Öğrencilere Destek

TEKNOFEST 2022'ye başvuru yapmak isteyen tüm öğrencilere Kapadokya Teknopark tarafından ücretsiz destek sağlanacak.

Kapadokya Teknopark'tan yapılan açıklamada başvuru yapmak isteyen öğrencilere sunulacak destekler duyuruldu.

Buna göre;  öğrencilere Çalışma Alanı (Yarışma kapsamında geliştirilecek donanım ve ürünler Kapadokya Teknopark içerisinde yer alan atölyelerde geliştirilebilir.), Hızlı Prototipleme Atölyesi (3D yazıcı, el aletleri gibi temel ihtiyaçlarınız burada sizi bekliyor.),    Takım Kurma Desteği (Ekip arkadaşı bulamıyor musunuz? Bu konuda size destek olabiliriz.) Proje/Fikir Danışmanlığı (Fikir bulmakta ya da bulduğunuz fikri projelendirmekte zorlanıyorsanız birebir desteğiniz hazır.) destekleri verilecek.

Ücretsiz desteklerden yararlanmak isteyen öğrencilerin Kapadokya Teknopark ile iletişim kurmaları gerekiyor.

Kapadokya Teknopark İletişim Bilgileri

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi,  Kapadokya Teknopark Binası B Blok 1. Kat Merkez/Nevşehir,

Telefon: 0(384) 215 02 14,

Website: www.kapadokyateknopark.com.tr

Eposta: info@kapadokyateknopark.com.tr