Seramik ve Cam Bölümü 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı

22 Ağustos 2022 596
Seramik ve Cam Bölümü 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı

T.C.

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

SERAMİK ve CAM BÖLÜMÜ

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI

 

Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul edilecektir. Kontenjan, ön-kayıt, sınav yeri ve tarihleri, başvuru koşulları ve ön-kayıt sırasında gerekli olacak belgelerle ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir. Detaylı bilgi, Özel Yetenek Sınavı Bilgilendirme Kılavuzu’nda (En Altta) yer almaktadır.

Programın      Adı

Kontenjan

Başvuru ve Ön Kayıt Tarihleri (Online) Çevrimiçi

Sınav Tarihi

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

 

Kesin                 Kayıt

Tarihleri

(Online)

Çevrimiçi


Yedek Adayların Boş Kalan Kontenjanlara Kayıt Tarihleri

Seramik ve Cam Bölümü, Seramik Anasanat Dalı Normal Öğretim

15

15-23 Ağustos      2022

25 Ağustos   2022

26 Ağustos     

2022

29 Ağustos –

2 Eylül 2022

5-9 Eylül 2022

Uluslararası Aday Öğrenci Kontenjanı: 2 kişidir.

ÖNEMLİ NOT: Seramik ve Cam Bölümü Özel Yetenek Sınavı Avanos  İlçesinde “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu” binasında bulunan “Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Atölyelerinde” yapılacaktır.

Başvuru Koşulları

 1. T.C. veya K.K.T.C vatandaşı olmak.
 2. Başvuru tarihinde mezun veya mezun olabilir durumda olmak (Kesin kayıtlarda mezuniyet belgesini beyan etmeyen aday kayıt hakkını kaybeder).
  1. 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nden en az 150 puan almış olması veya 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nden en az 200 puan almış olması gerekmektedir.
  2. Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testi (YKS-TYT) ile herhangi bir Yüksek Öğretim Ön Lisans programına kesin kayıt hakkı kazanmış olan adaylar da bu programlara başvurabilirler.
  3. Başvurular http://aday.nevsehir.edu.tr internet sitesi üzerinden online / çevrimiçi yapılacak olup şahsen ve posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Belgeler, internet adresine PDF formatında yüklenecektir

Çevrimiçi (Online) Başvuru Sistemine Yüklenmesi Gereken Belgeler

 1. Mezuniyet belgesi ya da diplomanın onaylı fotokopisi: Belge veya diploma üzerinde alan/kol/bölüm yazılı olmalıdır. Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar, üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesi ile sınava başvuru yapabilir. Mezuniyet için sorumluluk sınavına girmesi gereken adaylar bu durumlarını belgeledikleri takdirde ön kayıt yaptırabilirler.
 2. 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır),
 3. Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı/ T.C. Kimlik Kartı,
 4. TYT sonuç belgesi,
 5. Başvuru belgelerinden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru kabul edilmeyecektir.
 6. Başvuru belgelerinin herhangi birinde sahtecilik yapıldığının tespiti halinde belge sahibi sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak ve hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Çevrimiçi (online) başvuru sisteminde talep edilen belgeler arasında yer alan Diploma ve TC Kimlik Belgesini yanlış yükleyen adayların başvuru geçersiz sayılacaktır. Özgeçmiş belgesinde eksik ya da hatalı belge yüklenmesi durumunda adaya özgeçmiş puanı verilmeyecektir. 

Her adayın çevrimiçi (online) sistemine 15 MB’a kadar belge yükleme hakkı bulunmaktadır. Adayların bu durumu dikkate alarak belgelerini PDF formatında (fotoğraf hariç) sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

Seramik ve Cam Bölümü Özel Yetenek Sınavı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi AVANOS GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU BİNASINDA BULUNAN “GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SERAMİK VE CAM ATÖLYE VE DERSLİKLERİNDE” YAPILACAKTIR.

 

Adres: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Cumhuriyet Mah. Kapadokya Cad.  No:49 / 50500 AVANOS / NEVŞEHİR (Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Atölyeleri)

Aday Başvuru Linki

http://aday.nevsehir.edu.tr

Seramik ve Cam Bölümü Özel Yetenek Sınavı Kılavuzuna Ulaşmak İçin Tıklayınız.