NEVÜ’den Öğretim Elemanı Alım İlanı

16 Ekim 2023 1515
NEVÜ’den Öğretim Elemanı Alım İlanı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitenin farklı akademik birimlerine toplam 6 öğretim elamanı alımı yapılacağını söyledi.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Yükseköğretim Kurulumuz (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Üniversitesi’ ilan edilen üniversite olarak bulunduğumuz şehir, bölge ve ülkemiz için önemli proje ve çalışmalar yürütüyoruz. Gelişmiş fiziki alt yapımız, nitelikli akademik kadromuz ve geniş ölçekli bölüm ve programlarımız ile ülkemizin tercih edilme oranı oldukça yüksek üniversite olarak belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda akademik kadrolarımızı da güçlendirmeye devam ediyoruz.  Bu kapsamda üniversitemizin Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Kozaklı Meslek Yüksekokulumuzun akademik birimlerine profesör, doçent,  doktor öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alacağız” dedi.

1 Profesör, 1 Doçent,  2 Dr. Öğretim Üyesi ve 2 Öğretim Görevlisi Alınacak

16 Ekim 2023 tarih ve 32341 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümleri dâhilinde 1’i profesör, 1’i doçent,  2’si doktor öğretim üyesi ve 2’si de öğretim görevlisi olmak üzere toplam 6 öğretim elemanı alımı yapılacak.

16 Ekim 2023 Tarih Ve 32341 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan NEVÜ Akademik Personel Alım İlanı İçin Tıklayınız

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanlarının İlk ve Yeniden Atamalarında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için Tıklayınız.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi için Tıklayınız.