NEVÜ’de 3 Profesör Ataması Yapıldı

16 Ekim 2023 1126
NEVÜ’de 3 Profesör Ataması Yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin Başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar uyarınca atama süreciyle ilgili tüm işlemleri tamamlanan Doç. Dr. Cemal Çarboğa,  Doç. Dr. Mehmet Cansız ve Doç. Dr. Seval Aras’ın ‘Profesör’  kadrosuna atamaları yapıldı.

Üniversitenin farklı bölümlerine ataması yapılan profesörlere yeni ünvan ve görevlerinin hayırlı olmasını dileyen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, belirledikleri hedefler doğrultusunda üniversitenin fiziki yapılanması ile birlikte nitelikli kadrosunu da her geçen gün güçlendirmeye devam ettiklerini söyledi.

Aktekin, “Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşan üniversite olarak belirlediğimiz hedefler doğrultusunda üniversitemiz bünyesinde yeni açtığımız ve açmayı planladığımız bölüm ve programlarımızın yanı sıra akademik kadromuzu da her geçen gün güçlendirmeye devam ediyoruz.

Bu kapsamda ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitemize verilen kadro dâhilinde atama süreciyle ilgili tüm işlemlerini tamamlayan akademisyenlerimizden Doç. Dr. Cemal Çarboğa’nın Mühendislik Mimarlık Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı Profesör kadrosuna, Doç. Dr. Mehmet Cansız’ın Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Uygulamalı Sosyoloji Anabilim Dalı Profesör kadrosuna ve Doç. Dr. Seval Aras’ın ise Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Su Kirliliği ve Atık Su Kontrol Teknolojisi Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atamasını gerçekleştirdik.

Şahsım ve üniversitem adına Prof. Dr. Cemal Çarboğa,  Prof. Dr. Mehmet Cansız ve Prof. Dr. Seval Aras’a yeni ünvan ile görevlerinin hayırlı olmasıyla birlikte, özverili çalışmalarının bundan sonra da artarak devam etmesini diliyorum” dedi.