10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Düzenlendi

15 Kasım 2023 653
10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Düzenlendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve KOP Bölgesel Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından düzenlenen ‘10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’ Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyuma; Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü ve UNİKOP Dönem Başkanı Prof. Dr. Evren Yaşar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil,  Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, KOP İdaresi Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, UNİKOP Üyesi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Aksaray Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi temsilcileri, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yetkilileri ile Yozgat Bozok Üniversitesi akademik ve idari personeli katıldı.

Sempozyumda “Sosyo-Ekonomik Kalkınma’, ‘Kırsal Kalkınma ve Turizm’, ‘Tarım Teknolojileri’, ‘İletişim Bilimleri’ ile ‘Yenilenebilir Enerji ve Sürdürülebilirlik” konuları ele alındı. 

ÜNİKOP 2023 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı ‘2023 Yılı Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı’ Yozgat Bozok Üniversitesi Senato Salonu’nda yapıldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü ve UNİKOP Dönem Başkanı Prof. Dr. Evren Yaşar başkanlığında yapılan toplantıda; KOP Bölgesi üniversiteleri arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal hizmet gibi alanlarda üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak, ülkemizin gelecek vizyonuna ve kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla kurulan ÜNİKOP’un 2023 yılı faaliyetleri görüşüldü.