Rektör Aktekin’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım 2023 630
Rektör Aktekin’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bizler ‘Beşikten Mezara Kadar İlim Öğrenmeyi’ benimseyen ve öğretmenlerine her zaman büyük değer veren bir medeniyetin evlatlarıyız.

Hz. Ali (R.A)’nın  “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum”,  Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin “Yolumuz; ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur”, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır” özlü sözleri; medeniyetimizin büyük şahsiyetlerinin  ‘Eğitim-Öğretim ve İlim-İrfan” kültürüne verdikleri büyük önemin veciz göstergeleridir.

Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Milli kültür ve medeniyet değerlerimiz ışığında ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği  “Çağdaş Uygarlıkların Üzerine Çıkma” hedefi doğrultusunda, çağın gereklerine göre kendilerini donatarak evlatlarımıza güzel bir gelecek sağlamak için çalışan öğretmenlerimiz; Milletimizin istikbalinin en değerli mimarlarıdır.

Bu anlayış ve düşüncelerle, üniversitemizde ve yurdumuzun dört bir yanında kendilerini eğitime ve öğretime vakfetmiş tüm akademisyen ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en iyi dileklerimle kutlar; samimi saygı ve şükranlarımı sunarım.