NEVÜ’de “Özel Gereksinimli Bireylerin Karşılaştıkları Sorunlar” Temalı Seminer Düzenlendi

01 Aralık 2023 811
NEVÜ’de “Özel Gereksinimli Bireylerin Karşılaştıkları Sorunlar” Temalı Seminer Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Engelsiz Üniversite Birimi tarafından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla “Özel Gereksinimli Bireylerin Karşılaştıkları Sorunlar” temalı seminer düzenlendi.

NEVÜ Eğitim Fakültesi Şehit Eren Bülbül Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şeyhmus Aydoğdu, NEVÜ Engelsiz Üniversite Birim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Umut Yücel, öğrenciler ve davetliler katıldı. 

NEVÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin İstiklal Marşı’nı Türk işaret dili ile okumalarıyla başlayan programa davetli konuşmacı olarak katılan H. Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Yusuf Çağlayan, zihin yetersizliği ve otizm spektrum bozukluğu olan bireylerde karşılaşılan sorunlara değindi.  Özel Eğitim Öğretmeni Filiz Göç ise işitme yetersizliği olan bireylerin eğitiminde yaşanan dil karmaşası üzerine konuştu.

Program, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık’ın katılımlarından ve katkılarından dolayı H. Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Yusuf Çağlayan ve Özel Eğitim Öğretmeni Filiz Göç’e teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.