NEVÜ ve ESTÜ Akademisyenlerinin Danışmanlığını Yaptığı Proje Birincilik Ödülü Aldı

07 Aralık 2023 513
NEVÜ ve ESTÜ Akademisyenlerinin Danışmanlığını Yaptığı Proje Birincilik Ödülü Aldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akpınar ve Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hayri Ertan’ın akademik danışmanlığını üstlendiği "Pilotların Uçuş Süreleri ile Motor Performans Asimetrilerinin Karşılaştırılması" başlıklı proje birinci oldu.

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Boeing firmasının desteğiyle havacılık sektörünün geleceği adına yenilikçi fikirlerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla 'Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Havacılığın Geleceği' isimli proje yarışması düzenledi. Toplamda 14 farklı takımın başvuruda bulunduğu ve 13 takımın katılmaya hak kazandığı yarışmada ESTÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri, 10 projeyi değerlendirmeye aldı. 1 Aralık 2023 tarihinde takımlar projelerinin konu ve içerikleri hakkında sunumda bulunurken, bu sunumların ardından 6 Aralık 2023 tarihinde ilk üçe giren proje başvurularının değerlendirilmesi açıklandı.

ESTÜ Spor Bilimleri Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Semanur Özpolat tarafından başvurusu yapılan ve NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akpınar ile ESTÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hayri Ertan’ın danışmanlığını üstlendiği "Pilotların Uçuş Süreleri ile Motor Performans Asimetrilerinin Karşılaştırılması" başlıklı proje, yarışmada 76 puan alarak birincilik ödülünü kazandı. Birincilik ödülüne layık görülen bu projede, uçak pilotlarının el-göz koordinasyonlarının her iki kolları açısından değerlendirilerek ölçülmesi ve buna bağlı olarak motor performanslarının artırılması hedefleniyor.

Proje başvurularının değerlendirme sonuçları için tıklayınız