NEVÜ Öğrencilerinden Tiyatro Gösterimi: Toros Canavarı

26 Aralık 2023 487
NEVÜ Öğrencilerinden Tiyatro Gösterimi: Toros Canavarı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) öğrencilerinin sahnelediği “Toros Canavarı” adlı tiyatro gösterimi büyük ilgi gördü.

NEVÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri tarafından “Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler Dersi” kapsamında Aziz Nesin’in unutulmaz eserlerinden olan “Toros Canavarı” adlı tiyatro oyununu NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda tiyatro severlerle buluşturuldu.

Nuri Sayaner adlı emekli bir vatandaşın ev sahibi, onun tuttuğu kabadayı, sistemin getirdiği sıkıntılar ve kendi aile bireylerinin arasındaki sıkışmışlığı, yalnızlığını anlatan tiyatro oyununda sahne alan Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri Yasin Demirci, Gülsüm Deniz, Mehmet Kaplan, Berfin Yüce, Nuri Bayır, Osman Said Ünal, Batuhan Kılıç, Gamze İbiş, Mustafa Fazıl Cura, Dilek Birişik, İclal Çatı, İlayda Boran, Hatice Çakır, Mustafa Doğan ve Nazlı Çetin sergilendikleri başarılı performanslarıyla katılımcılara unutulmaz bir tiyatro gösterimi sundu.