NEVÜ Türkçe Öğretmenliği Bölüm Öğrencilerinden Tiyatro Gösterimi: Pırtlatan Bal

27 Aralık 2023 425
NEVÜ Türkçe Öğretmenliği Bölüm Öğrencilerinden Tiyatro Gösterimi: Pırtlatan Bal

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Aziz Nesin’in unutulmaz eserlerinden biri olan “Pırtlatan Bal” adlı tiyatro oyununu tiyatro severlerle buluşturdu.  

NEVÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin “Bilimsel ve Kültürel Etkinlik Dersi” kapsamında NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda sahneledikleri “Pırtlatan Bal” adlı tiyatro oyununa, tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

Bir Nine'nin hasta torununa bal ararken yaşadığı çaresizliğini, onunla dalga geçilmesi sonucu ninenin ahını alması ve bencil davranıp yaşlı kadına yardım etmeyenlerin nasıl cezalandırıldığını konu alan tiyatro gösterimin de sahne alan öğrenciler Samet Çetin, Sude Gül Şirin, Esma Tekeş, Zeynep Yıldızlı, Emine Savaş, Übeyit Kütük, Nurcan Güneş, Bensu Yassı, Duygu Özcan, Hayriye İrem Peköz, Gülşen Mercanoğlu, Aysu Betül Karakoç, Semanur Sarım, Berkan Yılmaz ve Hakan Kaan Aksoy ise sergilendikleri başarılı performanslarıyla katılımcılardan tam not aldı.