NEVÜ’den “Şehitlere Vefa” Fotoğraf Sergisi

04 Ocak 2024 488
NEVÜ’den “Şehitlere Vefa” Fotoğraf Sergisi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde PKK’lı teröristlerin hain saldırıları sonucu şehit düşen askerlere vefa ve Türk Silahlı Kuvvetlerine destek amacıyla “Şehitlere Vefa”  konulu fotoğraf sergisi açtı.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye alanında gerçekleştirilen Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin objektiflerine yansıyan fotoğraf karelerinin yer aldığı serginin açılışı; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Adem Çatak ve Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Harun Öcal üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla yapıldı. 

Serginin açılışında konuşan ve milletçe her daim kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyleyen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, hainlerin ve destekçilerinin hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklarını söyledi.

Aktekin ”Öncelikle Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü, huzur ve barışını korurlarken hain PKK’lı teröristlerin alçakça saldırıları sonucu şehit düşen 12 askerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. Üzerinde yaşadığımız vatanımız ve milletimizin tüm kesimi her daim terör ve terör sevicilerinin saldırılarına maruz kaldı ve kalmaya da devam ediyor.  Ancak bu hainler devletimizin, milletimizin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın azim ve kararlılığı karşısında asla ve asla amaçlarına ulaşamadılar ve ulaşamayacaklar. Biz de Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak böylesi zor zamanlarda, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, şehit düşen kahraman askerlerimize vefamızla birlikte görevleri başında olan tüm kahraman askerlerimize destek olmak amacıyla bu sergiyi düzenledik” dedi.

Rektör Aktekin ve protokol üyelerinin katılımcılar eşliğinde gezdiği sergi NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye alanında ve üniversitenin değişik birimlerinde sergilenmeye devam edecek.