NEVÜ Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğrencileri Bellona A.Ş'de

08 Ocak 2024 474
NEVÜ Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğrencileri Bellona A.Ş'de

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri için, akademik anlamda zenginleştirici bir deneyim sunmak amacıyla Bellona A.Ş'ye teknik gezi düzenledi.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Volkan Han rehberliğinde düzenlenen gezi kapsamında, Bellona A.Ş'nin üretim tesislerini gezen öğrenciler, firma yetkilileri tarafından verilen eğitimlerle Pazarlama, Lojistik, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında bilgi edinme fırsatı buldu. Bellona A.Ş İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Şefi Hüseyin Naci Oyman liderliğinde verilen eğitimlerde öğrenciler, firmanın üretim ve lojistik süreçlerini yakından gözlemleme şansı buldu. Bu süreçte şirketin uzmanları öğrencilere; bu alanlarda pratik bilgileri aktararak, teorik bilgileri somut uygulamalarla pekiştirmelerine katkı sağladı.

Gezi boyunca Bellona'nın tarihçesi ve gelişim süreci hakkında detaylı bilgiler, ayrıca üretimin çeşitli kademelerinde görev alan uzman kişilerle yapılan görüşmeler, öğrencilerin akademik bilgi birikimini pratikle birleştirmelerine olanak tanıdı. Şirketin İnsan Kaynakları Direktörü Kadir Yanmaz, İhracat Pazarlama Müdürü Özge Ay Akın, E-Ticaret Uzmanı Yaşar Oğuz, Satış Lojistik Uzmanı Mikail Tarlacı, Satış Uzmanı Özge Akdemir, Üretim Şefi Hüseyin Mert ve İş Sağlığı/Güvenliği Şefi Volkan Karamanoğlu gibi alanlarında uzman isimlerle yapılan bu görüşmeler, öğrencilere sektörel gerçeklerle buluşma fırsatı sunarak, akademik eğitimlerine katkı sundu.

Doç. Dr. Volkan Han, Uluslararası Ticaret ve Lojistik öğrencileri için düzenlenen teknik gezilerin, teorik bilgilerin pratik uygulama ile buluştuğu bir platform sunarak öğrencilerin bilgi birikimlerini güçlendirdiğini ve sektörel uygulamaları deneyimlemelerine olanak tanıdığını vurguladı. Bu gezilerin, öğrencilere gerçek iş ortamlarında karşılaşabilecekleri sorunları çözme becerisi kazandırdığının altını çizen Doç. Dr. Han, ayrıca sektöre özgü pratik becerilerin geliştirilmesine de olanak sağladığını belirtti. Doç. Dr. Volkan Han,”Teknik geziler, iş dünyasının dinamiklerini anlama ve sektöre uyum sağlama konusunda öğrencilere rekabet avantajı kazandırmaktadır. Bu tür gezilerin öğrenci gelişimine sağladığı değer göz önüne alındığında, gelecek dönemlerde bu pratik deneyimlere devam edilmesi, öğrencilerin sektöre hazırlıklarını artırmak adına önemli bir adım olacaktır” dedi.