NEVÜ’lü Öğrencilere Final Sınavı Boyunca Çay, Meyve ve Çorba İkramı

09 Ocak 2024 415
NEVÜ’lü Öğrencilere Final Sınavı Boyunca Çay, Meyve ve Çorba İkramı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de eğitim – öğretim gören öğrencilere final sınavları boyunca çay, meyve ve çorba ikramına başlandı.

NEVÜ’de eğitim-öğretim gören öğrencilerin 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Final Sınavı maratonu ve heyecanı bugün başladı. Sınavlara hazırlanan öğrencilere başarılar dileğinde bulunan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversite yönetimi olarak paydaşlar ile birlikte her sınav dönemi olduğu gibi bu sınav dönemi boyunca öğrencilere çeşitli ikramların devam edeceğini söyledi.

Aktekin, “Öğrenci merkezli eğitim -  öğretim sistemini benimseyen üniversite yönetimi olarak en önemli amacımız, ülkemizin ve dünyanın farklı coğrafyalarından ailelerin bizlere ve bu şehre birer emaneti olan öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitimlerini tamamlamaları, eğitim sonrası mesleki kariyerlerinde başarılı olmalarının yanı sıra ülkemiz ve tüm insanlık için faydalı birer bireyler olmalarıdır. Bu düşünce doğrultusunda üniversitemizde eğitim gören her bir öğrencimize değer verirken, kendilerini alanları dışında sosyo-kültürel olarak geliştirmelerine katkıda bulunacak etkinliklerimize de devam ediyoruz” dedi.

Aktekin devamında “Üniversite-şehir kaynaşmasının ve paylaşmanın en güzel örneklerinden biri olan sınav dönemlerinde öğrencilerimize moral ve motivasyon verecek ikramlarımıza, bu sınav döneminde de devam ediyoruz.

Bu kapsamda NEVÜ Rektörlüğü, NEVÜ Kızılay Kulübü, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Kızılay İl Başkanlığı ve Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı iş birliğiyle öğrencilerimize akşamları meyve, Mobil Aşevi aracıyla da çay ve çorba ikramlarımıza başladık. Üniversitemiz merkez yerleşke içerisinde bulunan Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’nde başlayan ikramlardan isteyen öğrencilerimiz faydalanabilecekler.

Ben bu vesileyle sınavlara hazırlanan tüm öğrencilerimize bir kez daha başarılar dilerken üniversitemiz öğrenci kulüplerinden NEVÜ Kızılay Kulübü’ne, Nevşehir Belediyesi’ne, Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı’na,  Türk Kızılay Nevşehir İl Başkanlığı ile tüm Nevşehirli hayırseverlerimize üniversitem ve tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İkramlar 19 Ocak 2024’e Kadar Devam Edecek

NEVÜ Rektörlüğü, NEVÜ Kızılay Kulübü, Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı ve Türk Kızılay Nevşehir İl Başkanlığı iş birliği ile Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi önünde her akşam yapılan meyve, çay ve çorba ikramı 19 Ocak 2024 tarihine kadar devam edecek.