Rektör Aktekin Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu

12 Ocak 2024 512
Rektör Aktekin Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitenin Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni ziyaretlerinde kendilerini Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Merkez Başhekimi ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat İçen, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Işınsu Alkan, Merkez Müdürü Yalçın Şahin ile fakülte öğretim üyeleri karşıladı.

Merkezde incelemelerde bulunan Rektör Aktekin’e yürüttükleri çalışmalar ve vatandaşa sunulan hizmetler hakkında bilgi veren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Merkeze açıldığı günden bu yana 569 hastanın kabulüyle birlikte 2000’den fazla invaziv ve cerrahi işlemin yapıldığını söyledi. Deviren ayrıca Merkezde Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi, Pedodonti, Endodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ortodonti, Protetik Diş Tedavisi ve Ağız, Diş Çene Cerrahisi olmak üzere sekiz farklı anabilim dalında vatandaşlara tedavi hizmetlerinde bulunduklarını sözlerine ekledi. 

Merkezde tedavi hizmeti alan hastalarla da sohbet eden Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, yapımı devam eden Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastane binasının tamamlanması ile birlikte vatandaşlara sunulan ağız ve diş sağlığı tedavisi hizmetlerinin kalitesini nitelik ve nicelik olarak yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kendilerine sunduğu sağlık hizmetlerinin kalitesinden, diğer İllere sevklerinin olmaması ve hızlı hizmet alabildikleri için mutlu olduklarını belirten hasta ve hasta yakınları, şehre ve kendilerine böyle güzel bir hizmeti kazandırdıkları için Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkürlerini dile getirdiler.