NEVÜ’de TÜBİTAK Sosyal Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitiminin İkincisi Gerçekleştirildi

12 Ocak 2024 561
NEVÜ’de TÜBİTAK Sosyal Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitiminin İkincisi Gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de görev yapan akademik personele yönelik “TÜBİTAK Ulusal Destek Programları kapsamında olan 1001 (Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri),1002 (Hızlı Destek Programı) ve 3005 (Sosyal ve Beşeri Bilimlerde Yenilikçi Çözümler Araştırma Projeleri Destek Programı)’’ destekleri için destek miktarları, başvuru takvimi ve başvuru aşamasındaki her bir adımın ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı ikinci proje eğitimi verildi.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’ın ARDEB 1001,1002 ve 3005 Destek Programı kapsamında NEVÜ tarafından çevrim içi olarak düzenlenen ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Aça’nın eğitmen olarak yer aldığı proje eğitimine, NEVÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç ve akademisyenler katıldı.

Üniversite olarak bilimsel çalışmalara büyük önem verdiklerini ve desteklediklerini söyleyen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin “Üniversitemiz akademisyenlerini bilimsel araştırmalar yapmaya teşvik edecek her türlü desteği verirken,  bunun için de gerekli alt yapıyı kendilerine sağlamaktayız. Akademisyenlerimizin nitelikli bilimsel araştırmalarını gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duydukları fon desteği TÜBİTAK ARDEB tarafından da sağlanmakta. Bunun için de araştırmacılarımızın başarılı projeler yazarak TÜBİTAK’a müracaat etmeleri gerekmekte. Üniversite olarak ayrıca akademisyenlerimizin daha başarılı projelerde bulunmaları ve geliştirmeleri için TÜBİTAK ARDEB desteklerine dair kendilerine yönelik alanında uzman eğitimcilerin katılımlarıyla eğitimler gerçekleştiriyoruz.

Bu kapsamda ikincisini gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK Sosyal Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitimimize eğitmen olarak katkı sağlayan Doç. Dr. Mustafa Aça’ya ve eğitime katılan tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.