"Sanat" Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek

12 Ocak 2024 654
"Sanat" Adlı Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Diyarbakır Devlet Tiyatrosu bünyesinde Yasmina Reza’nın kaleme aldığı, Yılmaz Onay’ın çevirdiği ve Fatih Topçuoğlu’nun yönettiği “Sanat” adlı tiyatro oyunu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de tiyatro severlerle buluşacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne bağlı tüm Bölge Müdürlüklerince NEVÜ’de her ay düzenli olarak temsil verilmesinin karara bağlanmasının ardından 2023-2024 eğitim- öğretim yılının üçüncü tiyatro gösterimi 16 Ocak 2024 Salı günü saat: 20:00’de " Sanat " adlı tiyatro oyunu ile devam edecek.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenli olarak sahnelenecek tiyatro etkinliği biletleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al:  https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/sanat-dt adresinden temin edilecek.

Tiyatronun Konusu:

Oyun, üç arkadaşın boş, beyaz bir tablo üzerinden arkadaşlıklarını masaya yatırmalarını ele alıyor.

Yer: NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu

Tarih: 16 Ocak 2024 Salı günü

Saat: 20:00

Bilet Temini

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al: https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/sanat-dt