İzmir Devlet Tiyatrosu "Fareler ve İnsanlar" Adlı Tiyatro Oyunu

26 Şubat 2024 2392
İzmir Devlet Tiyatrosu "Fareler ve İnsanlar" Adlı Tiyatro Oyunu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından "Fareler ve İnsanlar" adlı tiyatro oyunu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de tiyatro severlerle buluşacak.

FARELER VE İNSANLAR - İZMİR DT

2 Perde - 2 saat

Yazan John Steinbeck
Çeviren Zeynep Avcı
Yöneten Gökhan Kocaoğlu

Oyunun Konusu

Dünya edebiyatının önemli eserlerinden biri olan "Fareler ve İnsanlar," insan doğasının derinliklerine inen ve duygusal bir yolculuğa davet eden unutulmaz bir tiyatro deneyimi sunuyor. John Steinbeck birbirlerine zıt iki arkadaşın; zeki, ufak tefek ve çevik George ile iriyarı, güçlü ve aklı kıt Lennie'nin hikayesini anlatıyor. Sırtlarında battaniyeleriyle yollara düşen bu ikili, umutla iş ararken Salinas Vadisi'nde bir çiftlikte karar kılarlar. Burada hayallerini gerçekleştirme planları yapmaya başlarlar ancak küçük bir toprak parçası alıp çiftçilik yaparak kendi kendilerine yetme fikri, beklenmedik olaylarla karşılaştıklarında çatallanan yollara sapar. "Fareler ve İnsanlar", Büyük Bunalım döneminde yaşayan tarım işçilerinin zorluklarını ve insan doğasının karmaşıklığını ele alır. Oyun, insanların umutlarına ve hayallerine nasıl sıkı sıkıya bağlı kaldığını aynı zamanda bu hayallerin nasıl çöktüğünü gösteren etkileyici bir hikaye sunar. İzleyiciler, George ve Lennie'nin duygusal yolculuğuna eşlik ederken, hayatlarındaki umut ve kayıpların izlerini sürecek ve kendi iç dünyalarına da bir ayna tutma fırsatını bulacaklar.
“Bu hikâye yalnızca tarihin belirli bir anında ve ülkenin belirli bir bölgesinde yaşanan bir Amerikan dramı değildir; mekânsız ve zamansız bir insanlık dramıdır.”
Charlotte Cook Hadella

Yer    : NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu

Tarih : 27 Şubat 2024 Salı

Saat  : 20.00

Yaş    : 13+

Bilet Temini

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Bilet Almak İçin Tıklayınız

İzmir Devlet Tiyatrosu "Fareler ve İnsanlar" Adlı Tiyatro Oyunu