NEVÜ İzci Kulübü’nden “Kış Eğitim Kampı”

28 Mart 2024 279
NEVÜ İzci Kulübü’nden “Kış Eğitim Kampı”

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinden  İzci Kulübü tarafından, Nevşehir ili Ürgüp ilçesinde bulunan Damsa Barajı Piknik Alanı’nda “Kış Eğitim Kampı” etkinliği düzenlendi.

Dönem başından bu yana haftalık eğitim toplantıları düzenleyerek kulüp üyelerinin doğada yaşam, birlik olma, kendine yetebilme gibi konularda gelişmelerinin sahada uygulaması için düzenlenen etkinliğe kulübün akademik danışmanları Öğr. Gör. Mehmet Fatih Tan ve Arş. Gör. Mücahit Işık, 4 lider izci ve 5 takım dahilinde 30 izci olmak üzere toplam 36 kişi katıldı.

İzci, Kış Şartlarına Hazır Olmalıdır

Kış eğitim kampında kulübün lider izcileri tarafından arazide belirli bölgelere bırakılan ve sürekli takibi yapılan izci takımları, belirtilen süre içerisinde kendi barınaklarını oluşturup doğada hayatta kalma için gerekli uygulamaları gerçekleştirdi. Kampın detayları hakkında bilgi verilmeyen izcilere, "İzci daima hazırdır!" parolasına göre habersiz bir şekilde tatbikatlar yaptırıldı.

İzcinin Eğlencesi Ateş Gecesi

"Ateş Gecesi" olarak adlandırılan ve izcilerin eğlencesi olan kampın son gecesi, törenle yakılan büyük ateş etrafında toplanan izciler hazırladıkları skeçleri, oyunları ve yarışmaları sergilediler. Ateş Gecesi sonrası etkinliklerine devam ederek doyasıya eğlenen NEVÜ İzci Kulübü, kampını sonlandırdı.