NEVÜ Öğrencilerinden Fidan Dikimi ve Çevre Temizliği

10 May 2024 314
NEVÜ Öğrencilerinden Fidan Dikimi ve Çevre Temizliği

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (SHMYO) öğrencileri, ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında fidanları toprakla buluşturdu ve çevre temizliği yaptı.

Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

NEVÜ Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı 2. sınıf öğrencileri, ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında ve Öğr. Gör. Nurdan Demir'in koordinatörlüğünde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe SHMYO Müdürü Doç. Dr. Kamuran Özdil, dersin sorumlu Öğr. Gör. Nurdan Demir, Yüksek Okul Sekreteri Orhan Yaman ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik öğrencileri katıldı.

Nevşehir Orman Bölge Müdürlüğü'nden temin edilen fidanlar, NEVÜ merkez yerleşkesinde toprakla buluşturularak can suyu verildi. 

Çevreyi Koru Doğaya Nefes Ol

NEVÜ öğrencileri, yine ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında Nevşehir merkezde yer alan çocuk parkında çevre temizliği yaptı. ‘Çevreyi Koru Doğaya Nefes Ol’ temasıyla çevre temizliğine yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlayan öğrenciler, Zeki Soyak Parkı’nı ve çevresini temizledi. Öğrenciler ayrıca toplumda çevre bilincinin oluşmasına yönelik de gençleri ve vatandaşları bilgilendirdi.