NEVÜ 507 Uluslararası Öğrenci Alacak

02 Temmuz 2024 637
NEVÜ 507 Uluslararası Öğrenci Alacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) 2024-2025 eğitim-öğretim yılı için 507 uluslararası öğrenci alacak.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK)'ün belirlediği uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda üniversite olarak uluslararasılaşmaya büyük önem veren bir üniversite olduklarını belirten NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitede dünyanın 52 farklı coğrafyasından 229’u kadın ve 286’sı da erkek olmak üzere toplam 515 uluslararası öğrencinin eğitimine devam ettiğini söyledi. Aktekin üniversitenin farklı lisans ve önlisans programlarına yeni eğitim-öğretim yılı için ise toplam 507 öğrenci alınacağını sözlerine ekledi.

Kayıtlar Çevrim İçi Alınacak

2024-2025 eğitim-öğretim yılı için uluslararası öğrenciler başvurularını 01 Temmuz – 12 Temmuz 2024 tarihleri arasında https://ubys.nevsehir.edu.tr/AIS/ApplicationForms/Home/Index?apptype=3 linkinden çevrim içi olarak yapacaklar. Başvuru sırasında beyan edilen bilgi ve belgelerin eksik, hatalı veya sahte olması durumunda adaylar kayıt yaptırmış olsalar dahi kayıtları komisyon kararı ile iptal edilecek.

Değerlendirme sonuçları 16 Ağustos 2024 tarihinde üniversitenin resmi  internet sayfası olan http://www.nevsehir.edu.tr/ adresinde yayınlanacak ve  adayların kayıtları ise  09 Eylül 2024-13 Eylül 2024 tarihleri arasında alınacak.

Uluslararası Öğrenci Alacak Bölüm ve Programlar

NEVÜ 2024-2025 eğitim-öğretim yılı için üniversitenin; Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik –Mimarlık Fakültesi, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu, Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu, Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Hacıbektaş Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Kozaklı Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu (Nevşehir), Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Turizm Meslek Yüksekokulu’na uluslararası öğrenci alacak.

NEVÜ 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Uluslararası Öğrenci Başvuru İlanı ve Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız