Kapadokya Üniversitesi Öğrenci Konseyinden NEVÜ Rektörü Aktekin’e Ziyaret

18 Şubat 2021 234
Kapadokya Üniversitesi Öğrenci Konseyinden NEVÜ Rektörü Aktekin’e Ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kapadokya Üniversitesi (KÜN) Öğrenci Konseyi Başkanı İhsan Talha Şimşek ve konsey üyelerini makamında kabul etti.  

Kapadokya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı İhsan Talha Şimşek ile beraberinde Konsey Başkan Yardımcısı Belinay Şimşek, Genel Sekreter Meyra Buran ve Eğitim Sorumlusu Özcan Selçik’i makamında kabul eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Aynı şehirde bulunan Kapadokya Üniversite ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak başta eğitim – öğretim olmak üzere birçok alanda ortak çalışma ve projeler yürüttüklerini söyleyen Rektör Aktekin, üniversitelerde de Öğrenci Konseyi Başkanlarının öğrencilere yönelik yürütecekleri hür türlü çalışmalar ve alınacak kararlarda önemli derecede söz sahibi olduklarını ifade etti. Aktekin, kendilerini de üstlendikleri bu önemli görevlerinden dolayı da kutlayarak başarılar diledi.

KÜN Öğrenci Konseyi Başkanı Şimşek ve yönetimi de KÜN Öğrenci Konseyi olarak öğrencilere yönelik gerçekleştirdikleri sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ile birlikte yapılmasını hedefledikleri projeleri Rektör Aktekin ile paylaşarak, her iki üniversite öğrencileri arasında yürütülebilecek ortak proje ve etkinliğe hazır olduklarını ifade etti.

Konsey Başkanı Şimşek ve yönetimi ile bir süre görüşerek kendilerine bazı tavsiyelerde de bulunan Rektör Aktekin, ziyaret sonunda kendilerine Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil'in “Gençlerle Başbaşa” isimli kitabını hediye etti.