NEVÜ’den Bilim ve Teknoloji Merkezlerine Ziyaret

28 Mart 2021 144
NEVÜ’den Bilim ve Teknoloji Merkezlerine Ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, bilim ve teknoloji merkezlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu kendilerine eşlik eden Rektör Danışmanı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Nesimi Aktaş ve Prof. Dr. Ersan Kabalcı, Kozaklı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Muhammet Özalp ve Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Dr. Bilgin Yazlık ile birlikte Konya Bilim ve Teknoloji Merkezi, Konya INNOPARK ve Aksaray Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti.  

Konya Bilim ve Teknoloji Merkezi Müdürü Ali Çetinkaya, Konya INNOPARK Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Mehmet Botsalı, Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Adil Bölükbaş’la bir araya gelen Çolakoğlu ve beraberindeki akademisyenler, merkezlerinin yürüttükleri faaliyet alanları ve çalışmalarına dair kendilerinden bilgi alarak incelemelerde bulundu.

Çolakoğlu ziyaretlerinde ayrıca, merkezlerle NEVÜ bünyesinde bulunan Kapadokya Teknopark ve diğer bölümler arasında yürütülebilecek ikili işbirliklerine dair görüşmeler gerçekleştirdi.