Nevşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri NEVÜ’de

08 Aralık 2023 581
Nevşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri NEVÜ’de

Nevşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü ziyaret etti.

Nevşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 25 öğrenci ve 2 öğretmen NEVÜ'yü ziyaret etti.  NEVÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) Müdür Yardımcısı Arş. Gör. Dr. Selin Zengin Taşdemir ve NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi Arş. Gör. Dr. Şevket Cihat Özer tarafından karşılanan öğrencilere ve öğretmenlere NEVÜ merkez kampüs gezdirilerek, kampüs içerisinde yer alan Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi, Spor Merkezi ve spor tesisleri, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sezai Karakoç Öğrenci Yaşam Merkezi, Eğitim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi başta olmak üzere diğer bölüm ve programlar, öğrencilere sunulan imkânlar, eğitim, uygulama ve araştırma faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Gezi sonunda, NEVÜ kampüsü ve üniversitenin sahip olduğu imkânlar ile ilgili olumlu görüşlerini bildiren öğrenci ve öğretmenlerin merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.