"Yalan Kozası" Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek

11 Aralık 2023 580
"Yalan Kozası" Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Erzurum Devlet Tiyatrosu bünyesinde Richard Monks’un kaleme aldığı, Eray Eserol’un çevirdiği ve A. Sinan Pekinton’un rejisörlüğünü yaptığı “Yalan Kozası” adlı tiyatro oyunu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de tiyatro severlerle buluşacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne bağlı tüm Bölge Müdürlüklerince NEVÜ’de her ay düzenli olarak temsil verilmesinin karara bağlanmasının ardından 2023-2024 eğitim- öğretim yılının ikinci tiyatro gösterimi 12 Aralık 2023 Salı günü saat: 20:00’de " Yalan Kozası " adlı tiyatro oyunu devam edecek.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenli olarak sahnelenecek tiyatro etkinliği biletleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al:  https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/koltuk_secimi adresinden temin edilecek.

Tiyatronun Konusu:

Oyunda bir anne, küçük bir çocukken ortadan kaybolan oğluyla yirmi yıl sonra yeniden bir araya gelir; ancak bu pek de iyi bir haber değildir. Çünkü olaylar istediği şekilde gelişmez...

Yer: NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu

Tarih: 12 Aralık 2023 Salı

Saat: 20:00

Bilet Temini

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al: https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/koltuk_secimi