Rektör Aktekin’den Avanos Kaymakamı Gölbaşı’na Ziyaret

19 Aralık 2023 425
Rektör Aktekin’den Avanos Kaymakamı Gölbaşı’na Ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir’in Avanos İlçe Kaymakamı Aziz Gölbaşı’na iade-i ziyarette bulundu.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ağırlayarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Avanos Kaymakamı Aziz Gölbaşı, kendilerine teşekkür etti. Kaymakam Gölbaşı, NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekolu’nun öğrencilerin eğitim-öğretimlerinin yanı sıra Avanos İlçesi’nin sosyal, kültürel, sanatsal ve diğer alanlarda gelişimine ve tanınırlığına büyük katkıları olduğunu söyledi. Gölbaşı ayrıca İlçe Kaymakamlığı ve ilçe halkı olarak üniversiteye desteklerinin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Misafirperverliklerinden dolayı Kaymakam Aziz Gölbaşı’na teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ise kendilerine, görevinin tekrar hayırlı olması ile birlikte başarılı çalışmalar temennisinde bulundu. ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisas üniversitesi olarak bölgedeki seramik üretimi ve çömlekçilikte kalitenin yükseltilmesi ve yerel gelenekteki ürünlerin arttırılmasına yönelik yürüttükleri projelere değinen Aktekin, bu kültürel miras turizminin sürdürülebilirliğinin arttırılması ve gelişmesine katkı sağlamaya yönelik her türlü projeye açık olduklarını ifade etti.

Rektör Aktekin ve Kaymakam Gölbaşı daha sonra yeni eğitim – öğretim yılıyla birlikte ilçeye ve öğrencilere yönelik yapılabilecek ortak çalışma ve projeler üzerine bir süre görüştü.