NEVÜ’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Dekan Görevlendirmesi Yapıldı

10 Ocak 2024 831
NEVÜ’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Dekan Görevlendirmesi Yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne dekan görevlendirmesi yapıldı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın ilgili yazısı ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 16. maddesinin (a) fıkrasına göre, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in teklifi ve YÖK’ün onayı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı görevine Prof. Dr. İlhan Güllü vekâleten görevlendirildi.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne vekâleten görevlendirilen öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Güllü’ye görevinin hayırlı olmasını dileyerek, başarılı çalışmalarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Prof. Dr. İlhan Güllü

1971 yılında Kayseri Develi’de doğan İlhan Güllü, 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Paris 3-Sorbonne Nouvelle Üniversitesi’nde 2003 yılında yüksek lisans, 2008 yılında da doktora öğrenimini tamamladı. 1989 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde başladığı Türkoloji lisans öğrenimini 2007 yılında Paris Doğu Dilleri ve Kültürleri Ulusal Enstitüsü (INALCO)’ünde tamamladı. 2004’te Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM)’inde uzman olarak görev yaptı. 2005-2011 yılları arasında İstanbul Beykent Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak başladığı akademik kariyerini Araştırma Görevlisi ve Yrd. Doç. Dr. olarak devam ettirdi. 2011 yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yrd. Doç. Dr. olarak atanan İlhan Güllü, 2018 yılında Doçent unvanını aldı. 2023 yılında Profesör olarak atanan İlhan Güllü, akademik kariyerine aynı üniversitede öğretim üyesi olarak devam etmekte.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri, tebliğleri bulunan Prof. Dr. İlhan Güllü’nün ayrıca Fransızca’dan Türkçe’ye çeviri eserleri bulunmakta.