Rektör Aktekin’den Erciyes Üniversitesi Rektörü Altun’a Ziyaret

14 Şubat 2024 274
Rektör Aktekin’den Erciyes Üniversitesi Rektörü Altun’a Ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun’a ziyarette bulundu.  

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ağırlayan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti. Rektör Altun, nitelikli akademik kadrosu ve fiziki alt yapısı bulunan NEVÜ ile mevcut bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif iş birliklerin yanı sıra diğer alanlarda yürütülebilecek ortak çalışma ve projelere de hazır olduklarını söyledi.

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Altun’a teşekkür eden Rektör Aktekin ise Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün belirlediği 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler' arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak kurumlar arası ortak proje ve çalışmalara büyük önem verdiklerini söyledi. Aktekin bu kapsamda iki üniversite arasında yürütülebilecek bölgesel kalkınma odaklı bilimsel faaliyetler ve her türlü iş birliklere açık olduklarını ifade etti.