Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Zorlu’dan NEVÜ Rektörü Aktekin’e Ziyaret

25 Şubat 2021 197
Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Zorlu’dan NEVÜ Rektörü Aktekin’e Ziyaret

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde yapılan ‘2021 Yılı 1. Olağan Üst Kurul Toplantısı'na katılan ve UNİKOP üyesi olan Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ziyaret ederek UNİKOP 2021 Dönem Başkanlığının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin de UNİKOP’un 2018 Dönem Başkanlığı görevini üstlenerek birliğe üye diğer üniversitelerle önemli çalışmalar yürütüldüğüne değinen Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, bundan sonra da UNİKOP üyesi tüm bölge üniversiteleriyle birlikte ikili işbirliklerinin ve desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu’ya teşekkür eden Rektör Aktekin ise, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve birliğe üye tüm üniversiteler ile birlikte önemli projelere hep birlikte imza atarak üniversitelerin ve bölgelerin gelişimine büyük katkılar sağlayacaklarını söyledi.

Rektör Zorlu ile iki üniversite arasında karşılıklı yürütülebilecek ortak çalışmalar üzerine bir süre görüşen Rektör Aktekin ziyaret sonunda kendilerine, Hâfız-ı Şirâzî’nın “Hâfız Divanı” kitabını hediye etti.